Člani športne komisije OZVVS Maribor je pod vodstvom predsednika komisije za šport Igorja Pahorja smo 9. maja 2026 v Pekrah pripravili in izvedli 17. Veteranske športne igre VŠP. Pomemben delež v izvedbi veteranskih iger je prispevala »logistična ekipa« v sestavi: Maja Pahor, Ljubica Fišer, Zvonko Murko in Željko Barbarič, ki jo je vodila Ilka Riedl, saj je uspela oskrbeti preko 130 udeležencev veteranskih športnih iger.
Veterani iz OZVVS Maribor smo se izkazali tudi kot dobri organizatorji športnih disciplin: Streljanje z zračno puško serijske izdelave, ki jo je vodil Boštjan Gril, Šah, ki je potekal pod budnim očesom Branka Vadlje, Košarka – metanje na koš, ki jo je vodil Zlatko Kranjc, Metanje ročne bombe, ki jo je vodil Mišo Frajzman, Kegljanje s kroglo na vrvici, ki ga je vodil Drago Kvas in Met krogov na klin, ki je potekalo pod vodstvom Milana Lovrenčiča.
Veterani iz OZVVS Maribor smo se izkazali tudi kot dobri organizatorji športnih disciplin: Streljanje z zračno puško serijske izdelave, ki jo je vodil Boštjan Gril, Šah, ki je potekal pod budnim očesom Branka Vadlje, Košarka – metanje na koš, ki jo je vodil Zlatko Kranjc, Metanje ročne bombe, ki jo je vodil Mišo Frajzman, Kegljanje s kroglo na vrvici, ki ga je vodil Drago Kvas in Met krogov na klin, ki je potekalo pod vodstvom Milana Lovrenčiča.
Prvo mesto na 17. VŠI VŠP in prehodni pokal VŠI VŠP so osvojili tekmovalci iz OZVVS Slovenska Bistrica, naši tekmovalci so osvojili drugo mesto, tretje mesto pa so si priborili tekmovalci iz OZVVS Ormož.
V organizacijo otvoritvene svečanosti sta se vključila Zlatko Hrženjak in Marjan Svenšek, ki sta dvignila veteransko zastavo, od katero so v Pekrah potekale 17. veteranske športne igre. Zbrane veterane sta nagovorila podpredsednik ZVVS Vlado Žgeč in predsednik Pokrajinskega odbora ZVVS VŠP Miran Krušič in jim zaželela uspešno tekmo.
Po končanem tekmovanju so imeli veterani športniki obilo priložnosti za prijateljski klepet in veteransko obujanje spominov na vojno za Slovenijo.
V organizacijo otvoritvene svečanosti sta se vključila Zlatko Hrženjak in Marjan Svenšek, ki sta dvignila veteransko zastavo, od katero so v Pekrah potekale 17. veteranske športne igre. Zbrane veterane sta nagovorila podpredsednik ZVVS Vlado Žgeč in predsednik Pokrajinskega odbora ZVVS VŠP Miran Krušič in jim zaželela uspešno tekmo.
Po končanem tekmovanju so imeli veterani športniki obilo priložnosti za prijateljski klepet in veteransko obujanje spominov na vojno za Slovenijo.
Miran Fišer